Wybierasz półkolonie dla dziecka? Zwróć uwagę na…

//Wybierasz półkolonie dla dziecka? Zwróć uwagę na…

Wakacje coraz bliżej. Już niedługo dziecko przyniesie świadectwo, piękna pogoda skłoni do długich spacerów i wyjść na lody, ale co zrobić, gdy po weekendzie trzeba wrócić do pracy? W Warszawie ofert zorganizowanych wakacji nie brakuje, warto jednak przemyśleć swój wybór.

 

Przygotowaliśmy krótki poradnik dla rodziców, którzy szukają idealnych półkolonii! Radzimy, żeby zwrócić uwagę na:

  1. Temat – Twoja pociecha powinna przede wszystkim miło wspominać wakacyjny czas! Wybierz ofertę, która będzie dopasowana do jej zainteresowań i umiejętności! Po powrocie do domu na pewno usłyszysz, że nie może się doczekać następnego dnia.
  2. Bezpieczeństwo – pamiętaj, że takie wakacje muszą być wcześniej zgłoszone do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wymogiem jest także kompetentna kadra –wychowawca i kierownik powinni mieć uprawnienia do tych funkcji. Zapisując dziecko na wakacje, zorientuj się także w zapewnieniu przez organizatorów ubezpieczeniu NNW!
  3. Czas i miejsce – gdy Twoje dziecko świetnie bawi się na półkoloniach, Ty możesz ze spokojną głową skupić się na pracy. W jakich godzinach i gdzie organizator zapewnia opiekę nad uczestnikami? To ważne, jeśli chcesz zawozić i odbierać Twoją pociechę. Zapytaj także o możliwość upoważnienia do odbioru dziecka kogoś z rodziny, znajomego – to może znacznie ułatwić Ci logistykę wakacyjną.
  4. Warsztat – jeśli zależy Ci na wartościowym odpoczynku, znajdź taki, który połączy zabawę z nauką! Dziecko rozwinie swoje umiejętności i spędzi czas na rozrywce. Czy to właśnie idealne wakacje?
  5. Koszt – merytoryczne i różnorodne atrakcje to inwestycja w dziecko! Zwróć uwagę na ciekawe formy rozrywki, które oferują organizatorzy.
  6. Kontakt – najważniejsza jest komunikacja! Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, niejasności – zawsze najlepszy będzie bezpośredni kontakt z organizatorem. Śmiało pisz maile, dzwoń i dowiaduj się więcej!

Udanych wakacji!