Tamte wakacje to były jego pierwsze kroki

//Tamte wakacje to były jego pierwsze kroki

Rozmawiamy z Panią Olimpią Fabisiak, Mamą Wojtka – uczestnika Wakacji w DKV w 2018 roku.

Co lubi robić Wojtuś?

– Jak wielu jego rówieśników – grać w gry na komputerze, telefonie. Ostatnio mnie zaskoczył, zrobił streaming z gry na YouTube z kolegą!

To owoc półkolonii?

– Na pewno, tamte wakacje to były jego pierwsze kroki, a zawsze marzył, żeby zostać youtuberem. W domu nie mamy takich możliwości, a w Digital Knowledge Village jest profesjonalne studio nagrań!

Najlepiej z wakacji w DKV wspomina…

– Przede wszystkim robienie filmików, animacji poklatkowych. To łączyło jego zdolności manualne, pracę w komputerze. Pracował w grupie z innymi dziećmi. Świetnie wspomina też wyjście na trampoliny. Mi w pamięci zapadło podsumowanie półkolonii. Rodzice obejrzeli dzieła swoich pociech, zdjęcia z turnusu. Były też dyplomy, słodki poczęstunek, miło. Wojtuś ma pendrive ze swoimi pracami!

Dlaczego wybrała Pani akurat półkolonie w Digital Knowledge Village?

– Bardzo odpowiadała mi lokalizacja. Jestem z Piaseczna, jeżdżę tędy codziennie.

Wojtek miał wtedy 7 lat, był jednym z najmłodszych w grupie. Jak się odnalazł?

– Początkowo trzymał się z chłopcami mojej koleżanki z pracy, ale on jest bardzo otwarty i towarzyski, czasami aż za (śmiech). Wiedziałam, że nie będzie miał problemu z aklimatyzacją.

Więc nie martwiła się Pani o to, jak sobie poradzi?

– Ani o to, ani o jego bezpieczeństwo. Organizatorzy naprawdę stanęli na wysokości zadania. Opiekunowie byli wykwalifikowani, półkolonie zgłoszone do Kuratorium. Dzieci miały zapewnione pełne wyżywienie, nie poniosłam żadnych dodatkowych kosztów. Wszystko było dopięte, a Wojtek bardzo miło wspomina tamto lato.