Dzieci z pasją, pociąg do wiedzy

//Dzieci z pasją, pociąg do wiedzy

Wakacje to czas odpoczynku. Jak zapewnić dziecku zabawę i mieć pewność, że przy okazji nauczy się czegoś nowego, rozwinie swoje pasje? Punktem wyjścia są jego zainteresowania i dobry wybór zajęć.


Rosną w cyfrowej erze

Na pytanie „kim chcesz być jak dorośniesz” sami wymyślaliśmy przeróżne odpowiedzi. Teraz coraz rzadziej słyszymy „piosenkarką, strażakiem, księżniczką”. Według badań przeprowadzonych na zlecenie LEGO przez The Harris Poll wśród dzieci w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii największy odsetek z nich marzy o byciu youtuberem. Czy to źle, że nowe technologie na stałe zagościły w życiu najmłodszych? Nie, ponieważ najważniejsze jest ich świadome użytkowanie, zarówno przez dzieci, jak i rodziców.

Trzy tematyczne warsztaty

Na warszawskim Ursynowie przez całe lato trwają półkolonie, które łączą świat komputerowy z aktywnym wypoczynkiem. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Wakacje w DKV oferują trzy tematy:

  • Akademia Youtube (10-13 lat) – Jak zostać Youtuberem? Dzieci nauczą się poprawnego nagrywania filmików, pracy przed kamerą, montażu materiału w profesjonalnym programie!
  • Kosmiczna Przygoda w Minecraft (7-9 lat) – W podróży pomoże graczom robot! Wspólnie pokonają przeszkody i wykonają zadania. Takiego robota trzeba jednak stworzyć i dobrze wyszkolić…
  • oraz Odkrywcy Nowych Technologii (7-12) – Warsztaty dla każdego odkrywcy, a w szczególności dla miłośników nowych technologii. Podczas półkolonii na dzieci czeka niezapomniana przygoda i z pewnością mnóstwo mądrej zabawy! Przed mały odkrywcami świat pełen ciekawostek, a zwłaszcza:
  • możliwości wirtualnej rzeczywistości,
  • wyścigi zdalnie sterowanymi robotami, programowanie ich,
  • tworzenie własnego filmu w technologii poklatkowej,
  • ponadto stworzenie ceramiki z wykorzystaniem aplikacji mobilnych i tradycyjnej gliny,
  • założenie wirtualnego zielnika,
  • programowanie i druk przedmiotów w 3D.

Czy warto?

Blisko 150-cioro dzieci potwierdziło, że są zadowolone z tej oferty! Półkolonie w Digital Knowledge Village trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-18:00. To pięć dni intensywnych zajęć pod opieką wykwalifikowanej kadry. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie (drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, owoce i picie) i wszelkie niezbędne materiały. Każdego dnia pod warsztatach tematycznych na uczestników czekają różnorodne atrakcje: park linowy, kino, basen, park trampolin, fabularna gra w Lesie Kabackim, warsztaty z robienia zdrowych słodyczy prowadzone przez Fundację Szczęśliwi Bez Cukru i wiele innych. Cena za taki turnus to 990 zł. Przy zapisach więcej niż jednej osoby przygotowany jest rabat wysokości 50 zł.

Kontakt do organizatora

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie organizatora: wakacjewdkv.pl. Na wszelkie pytania odpowiedzi uzyskają Państwo drogą mailową: wakacjewdkv@meetandgrow.pl oraz telefoniczną: (22) 314 14 30. Półkolonie odbywają się w Digital Knowledge Village przy ul. Puławskiej 457 w Warszawie.